راهنمای شبکه شاد - آموزش رایگان برنامه شاد

سامانه ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی سال تحصیلی ۹۹-۹۸ oly.medu.ir

اطلاعیه های درج شده در سامانه ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی سال تحصیلی ۹۹-۹۸ oly.medu.ir تا تاریخ نهم دی ماه ۱۳۹۸:

سامانه ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی سال تحصیلی 99-98 oly.medu.ir

سامانه ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی سال تحصیلی ۹۹-۹۸ oly.medu.ir

قابل توجه دانش آموزان عزیز، مدیران محترم و اولیای گرامی

به اطلاع مدیران محترم مدارس، اولیای گرامی و دانش‌آموزان علاقه‌مند به شرکت در آزمون المپیادهای علمی در سال‌تحصیلی ۹۹-۱۳۹۸ می‌رساند: در فرآیند ثبت‌نام سال جاری، پس از پرداخت وجه ثبت نام المپیاد مربوطه و دریافت رسید و کدپیگیری، ثبت نام داوطلب نهایی می‌شود و نیاز به تایید مدیر مدرسه در سامانه نمی‌باشد.

۱۳۹۸/۱۰/۰۱

سوالات متداول (FAQ) سامانه ثبت نام المپیادهای علمی

منابع آزمون المپیادها چیست؟

با مراجعه به لینک http://ysc.sampad.medu.ir در قسمت اطلاعیه ها و اخبار مربوط به المپیاد سال ۱۳۹۸ میتوانید منابع موردنظر را ملاحظه نمایید.

برای انصراف از شرکت در المپیاد چه باید کرد؟

مدیر واحد آموزشی و دانش آموزان میتوانند تا قبل از پرداخت الکترونیکی مبلغ ثبت نام، نسبت به لغو ثبت نام اقدام نمایند. لازم به ذکر است چنانچه پس از پرداخت وجه و قطعی شدن ثبت نام، از شرکت در آزمون انصراف داده شود وجه پرداختی مسترد نخواهدشد.

نحوه پرداخت هزینه ثبت نام برای کاربران خارج از ایران چگونه است؟

این کاربران نیز مانند سایرین تنها با داشتن یکی از کارتهای بانکی موردپذیرش سیستم بانکی کشور و با اطلاع از رمز دوم خود میتوانند هزینه شرکت در آزمون را ازطریق درگاه پرداخت الکترونیکی المپیادها در سامانه پرداخت نمایند.

آیا امکان ثبت نام در المپیاد توسط دانش آموز نیز وجود دارد یا فقط باید از طریق مدرسه اقدام نمود؟

امکان ثبت نام هم بصورت فردی(توسط دانش آموز یا اولیاء) ازقسمت ورود دانش آموزان و هم بصورت گروهی (توسط مدیر مدرسه) از قسمت ورود مدیران ازطریق لینک http://oly.medu.ir وجود دارد.

من در زمان بارگذاری عکسم با خطا مواجه میشوم. آیا باید حتما از تصاویر سیاه و سفید استفاده کرد؟ لطفاً مرا راهنمایی کنید.

مشخصات تصویر موردقبول داوطلب ، طول و عرض ۴۰۰*۳۰۰ پیکسل یا ۳۰۰*۲۰۰ پیکسل وحجم حداکثر ۷۰ کیلوبایت است اما رنگی یا سیاه و سفید بودن آن اهمیت ندارد.

امکان تغییر رشته المپیاد (مثلاٌ فیزیک به کامپیوتر) تا چه زمانی وجود دارد؟

تا قبل از پرداخت الکترونیکی هزینه ثبت نام هر المپیاد، این امکان وجود دارد و پس از پرداخت، به هیچ عنوان امکان تغییر رشته المپیاد و یا لغو ثبت نام وجود نداشته و مبلغ پرداختی نیز قابل استرداد نخواهد بود.

سامانه ثبت نام المپیاد، مشخصات اینجانب را برای ورود به سامانه و ثبت نام قبول نمی کند و پیغام خطا میدهد. لطفا مرا راهنمایی نمایید.

این پیغام درچندحالت به کاربر نمایش داده میشود؛

حالت اول زمانی رخ میدهد که مدرسه در سامانه همگام رمز نداشته و برای دانش آموزان خود نیز تاکنون رمزی ایجاد ننموده باشد.

حالت دوم نیز زمانی اتفاق می افتد که مدرسه و دانش آموزان آن در سامانه همگام دارای رمز عبور باشند و دانش آموز بخواهد به جای وارد نمودن رمز عبوری که مدیر مدرسه برای وی اختصاص داده ، کاراکترهای دیگری را به عنوان رمزعبور خود وارد نماید که در این حالت نیز سامانه به وی پیغام خطایی را نمایش میدهد. در این شرایط دانش آموز با مراجعه به مدیر مدرسه محل تحصیل، می تواند رمزعبور صحیح خود را از وی دریافت نماید.

حالت دیگر نیز مربوط به زمانی است که آخرین اطلاعات دانش آموز یا مدرسه وی در سامانه همگام بروزرسانی نشده باشد که در این حالت بایستی مدیران مدارس در اسرع وقت نسبت به بروزرسانی اطلاعات دانش آموزان مدرسه خود (بروزرسانی از سناد) اقدام نمایند.

لازم به ذکر است نام کاربری بصورت پیش فرض برای کلیه کاربران در سامانه همگام ، کدملی آنها بوده و رمز ورود نیز رمز اختصاص یافته در سامانه همگام می باشد که بایستی توسط مدیران محترم مدارس در سامانه همگام ایجاد شده و در اختیار دانش آموزان قرار داده شود.

من رمز عبورم را چندمرتبه اشتباه وارد کردم و سامانه به من پیغام داده که کدکاربری ام مسدود شده است. باید چکار کنم؟

اگر کاربر رمز عبور خود را ۵ مرتبه اشتباه وارد کند، سامانه به جهت مسایل امنیتی و جلوگیری از هرگونه سواستفاده احتمالی، کد کاربری موردنظر را تا ۲ ساعت مسدود نموده ، اجازه ورود به وی داده نمی شود و پیغام “تعداد دفعات ورود دادۀ اشتباه بیش از حد مجاز است، کدکاربری شما تا ۲ ساعت مسدود گردیده است!” را به وی نمایش می دهد. به کاربران محترم پیشنهاد میشود درصورت عدم اطلاع از رمز عبور خود و یا مشاهده پیغام خطای “مشخصات واردشده اشتباه می باشد” از وارد نمودن مجدد رمز خودداری نموده و جهت دریافت رمزعبور صحیح، به مدیر مدرسه محل تحصیل خود مراجعه نمایند.

من درزمان ثبت نام المپیاد، عکس اسکن شده با شرایط ذکرشده را ندارم. آیا میتوانم ثبت نامم را انجام دهم و بعداٌ عکسم را ویرایش و بارگذاری کنم؟

امکان هرگونه تغییر یا ویرایش در بارگذاری عکس داوطلب تا قبل از نهایی شدن وضعیت ثبت نامی دانش آموز وجود دارد. همچنین میتوانید ثبت نام خود را انجام داده و پس از تهیه عکس مناسب، نسبت به ویرایش و بارگذاری تصویر خود اقدام نمایید.

آیا فقط ازطریق کارت بانک های خاصی می توان هزینه ثبت نام را پرداخت نمود؟

خیر، از طریق کلیه کارتهای بانکی عضو شبکه شتاب میتوانید هزینه ثبت نام و شرکت در آزمون را پرداخت نمایید.

برای اطلاع از وضعیت ثبت نامی ام باید به چه سایتی مراجعه کنم؟

پس از نهایی شدن ثبت نام، میتوانید با مراجعه به همین سامانه و ازطریق ستون ((وضعیت ثبت نام)) در صفحه ثبت نام المپیاد پنل کاربری خود، از وضعیت المپیادهای ثبت نام شده مطلع شوید. همچنین پس از پرداخت مبلغ ثبت نام هر المپیاد، می توانید رسید ثبت نام خود که در آن وضعیت دقیق ثبت نامی تان ذکر شده را چاپ و دریافت نمایید.

اطلاع از حوزه های امتحانی و دریافت کارت ورود به جلسه به چه صورت است؟

برای دریافت اطلاعات بیشتر درخصوص زمان و نحوه دریافت کارت ورود به جلسه ، چند روز قبل از تاریخ برگزاری آزمون های المپیاد به سایت معاونت دانش پژوهان جوان به نشانی http://ysc.ac.ir و یا سامانه ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی به نشانی http://oly.medu.ir مراجعه نمایید. لازم به ذکر است که کارت ورود به جلسه ، پس از حوزه بندی و مطابق برنامه زمان بندی شده ازطریق سامانه ثبت نام المپیادها ازطریق همین سامانه قابل دریافت میباشد.

نحوه ثبت نام در المپیاد برای دانش آموزان خارج ازکشور به چه صورت است؟

دانش آموزان خارج از کشور نیز میتوانند ازطریق پنل مدیر مدرسه در این سامانه ثبت نام نمایند.

آیا دانش آموزان کاردانش و فنی حرفه ای هم می توانند در المپیاد ثبت نام کنند؟

دانش آموزان با توجه به شرایط اختصاصی دستورالعمل ثبت نام آزمونهای المپیاد می توانند درصورت داشتن شرایط، در المپیاد مربوطه ثبت نام نمایند.

۱۳۹۸/۱۰/۰۱

 

آیا می دانستید؟

ابعاد تصویر عکس داوطلب برای بارگذاری در سامانه ثبت نام المپیادهای علمی ۳۰۰×۴۰۰ یا ۲۰۰×۳۰۰ پیکسل بوده و حداکثر حجم فایل قابل قبول ۷۰ کیلوبایت باشد؟

 

المپیاد های زیر دارای شرط رشته است

  1. در المپیاد جغرافیا فقط دانش آموزان پایه دهم و یازدهم رشته ادبیات و علوم انسانی حق ثبت نام دارند.
  2. در المپیاد علوم زمین فقط دانش آموزان پایه دهم و یازدهم رشته های ریاضی فیزیک و علوم تجربی و فنی و حرفه ای حق ثبت نام دارند.

۱۳۹۸/۱۰/۰۱

آدرس دستورالعمل و شیوه نامه ثبت نام در آزمون المپیادهای علمی سال تحصیلی ۹۹-۱۳۹۸

شرکت کنندگان عزیز:

دستورالعمل ثبت نام در قسمت بالای صحفه ثبت نام در قالب فایل PDF قرار گرفته است.

همچنین در انتهای فرم ثبت نام بعد از عبارت: « شرایط ثبت نام را می پذیرم»

شرایط آن قرار گرفته است لطفا آنها را بدقت مطالعه کنید.

۱۳۹۸/۱۰/۰۱

پرداخت گروهی

*ثبت‌نام گروهی*
به اطلاع مدیران محترم مدارس می رساند‌‌، امکان ثبت نام گروهی دانش‌آموزان در سامانه *فراهم شده* است.
اما به دلیل اختصاص شناسه، امکان پرداخت گروهی وجود نداشته و پرداخت آن می تواند بعدا توسط مدیر یا حتی دانش آموز انجام گردد.

۱۳۹۸/۱۰/۰۷

مهلت پرداخت

به اطلاع دانش آموزان گرامی که مراحل ثبت نام را تا ساعت ۲۴ مورخه ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ تکمیل کرده و فقط موفق به پرداخت آن نشده اند؛ می رساند که تا آخر این هفته می توانند نسبت به پرداخت اقدام نمایند.

۱۳۹۸/۱۰/۰۸

برای ورود به سامانه ثبت نام المپیادهای علمی کلیک کنید.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید