اعزام به خارج فرهنگیان : شیوه نامه اعزام نیروی انسانی به مدارس خارج از کشور ابلاغ گردید

دكتر غلامرضا كريمي: شيوه نامه و ضوابط ثبت نام، انتخاب و اعزام نيروي انساني به مدارس جمهوري اسلامي ايران در خارج از كشور سال تحصيلي ۹۸-۹۷ به بعد از سوي وزارت آموزش و پرورش ابلاغ گرديد. edosa ir portal home اعزام به خارج فرهنگیان

edosa ir portal home اعزام به خارج فرهنگیان

edosa ir portal home اعزام به خارج فرهنگیان

دكتر غلامرضا كريمي قائم مقام وزير و رئيس مركز امور بين الملل و مدارس خارج از كشور در روز شنبه ۱۸ فروردين ماه ابلاغ شيوه نامه اعزام نيروي انساني به مدارس جمهوري اسلامي ايران در خارج از كشور سال تحصيلي ۹۸-۹۷ را اعلام نمودند. ايشان در خصوص ابلاغ شيوه نامه اعزام فرمودند در اين شيوه نامه شرايط و ضوابط متقاضيان اعزام به مدارس جمهوري اسلامي ايران در خارج از كشور و هم چنين مراحل پذيرش، نحوه اعزام حوزه ها و كشورهاي محل اعزام و مواد و منابع آزمون تشريح شده است.

edosa ir portal home اعزام به خارج فرهنگیان

كريمي از آغاز ثبت نام آزمون اعزام معلمان به مدارس جمهوري اسلامي ايران در خارج از كشور، از یکم تا پنجم ارديبهشت ماه خبر اد و تصريح كرد: آخرين آزمون اعزام به خارج فرهنگيان در سال۹۱ برگزار شد و پس از گذشت ۶ سال، اين آزمون در سال ۹۷ برگزار مي شود.

edosa ir portal home اعزام به خارج فرهنگیان

وي جذب بيش از حد نياز نيروي انساني براي مدارس خارج از كشور و شرايط خاص پذيرش نيرو در برخي كشورها را ازجمله دلايل توقف برگزاري آزمون مذكور در سال های اخیر برشمرد و خاطرنشان كرد: در ۱۱ رشته آموزشي و ۷ رشته اداري آزمون برگزار و بين ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار نيرو از میان متقاضيان داراي شرايط جذب مي شوند، اين در حالي است كه ۱۲۰ نفر از نيروهاي پذيرفته شده در آزمون سال ۹۱ همچنان در انتظار اعزام به خارج كشور هستند.

منبع: مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *