آموزش نحوه ساخت آزمون آنلاین در شبکه شاد

یکی از امکانات جدید اپلیکیشن شاد، ایجاد آزمون آنلاین است که در این ویدئو، نحوه ساخت و طراحی آزمون های چندگزینه ای در شبکه شاد آموزش داده می شود.

آموزش نحوه ساخت آزمون آنلاین در شبکه شاد
آموزش نحوه ساخت آزمون آنلاین در شبکه شاد

فرایندهای مربوط به آزمون آنلاین در برنامه شاد، مبتنی بر بات (ربات) آزمون ساز است.

همان طور که می دانید اصلی ترین بخش شبکه شاد، پیام رسان است و پیام رسان شاد نیز مانند بسیاری از پیام رسان های دیگر دارای امکان ایجاد و مدیریت روبات است. می توانید پس از تماشای آموزش تصویری ساخت آزمون آنلاین در اپلیکیشن شاد، درباره بات های پیام رسان در انتهای این مطلب توضیحات بیشتری بخوانید.

در ویدئوی زیر، مراحل افزودن آزمون آنلاین جدید، تنظیمات آزمون (مانند تاریخ، ساعت شروع و پایان، مدت آزمون، تعداد گزینه ها و …)، نحوه ثبت سؤالات، انتشار آزمون برای دانش آموزان و مشاهده نتایج آموزش داده می شود.

 

منبع : کانال راهبران شاد @rahbaran_shad

بات (ربات) پیام رسان چیست؟

در بسیاری از انواع پیام رسان ها، امکانی نرم افزاری با عنوان روبات (robot/bot/ربات/بات) وجود دارد.

ربات های پیام رسان، با محیط مدیریت ساده ای که دارند به راحتی این امکان را به سازنده آن ها می دهند که یک ربات بسازند و آن را مدیریت کنند و با کاربرانی که از ربات استفاده می کنند در ارتباط باشند.

در واقع بات های پیام رسان، یک راه ارتباطی بین سازنده و کاربران آن هستند و علاوه بر پیام رسان بودن و بسته به قابلیت ها و کاربردهای زیادی دارند.

[لینک مأخذ]

ربات های پیام رسان، با استفاده از زبان های برنامه نویسی ساخته می شوند و معمولاً برای کار، نیاز به یک سیستم رایانه ای به عنوان سرور (با اندازه های مختلف سرور اختصاصی، vps، هاست اشتراکی یا کامپیوتر شخصی …) دارند.

از جمله پیام رسان های داخلی که امکان برنامه نویسی و ایجاد ربات های نرم افزاری را به کاربران خود می دهند، می توان به پیام رسان های بله و آی گپ اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

You may also like