امکان اشتراک گذاری دسکتاپ کامپیوتر از طریق OBS در شبکه شاد فراهم شد

وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد که با افزایش ظرفیت‌ها در نسخه جدید شبکه آموزشی دانش آموز امکان اشتراک گذاری دسکتاپ کامپیوتر از طریق نرم افزار OBS در شبکه شاد فراهم شد.

امکان اشتراک گذاری دسکتاپ کامپیوتر از طریق OBS در شبکه شاد فراهم شد
امکان اشتراک گذاری دسکتاپ کامپیوتر از طریق OBS در شبکه شاد فراهم شد

به‌ گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، در شرایط کرونایی و ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی و به منظور پیشگیری از ایجاد وقفه در فرآیند آموزش دانش آموزان، در آستانه بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی از نسخه جدید شاد رونمایی شد.

بر این اساس؛مدیا استریمینگ Media Streaming ، تکنیکی است که به وسیله آن می‌توان یک فایل چند رسانه‌ای (multi-media) مانند صدا ویا تصویر ویدئویی را بدون این که احتیاج به دانلود همه‌ی فایل باشد، بر روی اینترنت به صورت لحظه‌ای از نقطه زمان مورد درخواست مشاهده کرد. به عبارت دقیق‌تر برای مشاهده یک ویدئو معمولی، بایستی ابتدا کل فایل در سیستم بارگذاری شده و سپس نمایش داده شود.

ویدئو استریمینگ به معلمان اجازه می‌دهد که از محتوا قبل از اینکه تمام فایل دانلود شود، شروع به استفاده و مشاهده شود.

با توجه به این که ارائه فایل‌هایی نظیر پاورپوینت و یا نمایش صفحه وایت برد و تخته کلاسی در آموزش‌های آنلاین یکی از موارد بسیار کاربردی مطرح می‌شود، در شاد نیز امکان پخش آنچه که در صفحه دسکتاپ کاربر هست (چه به صورت زنده چه به صورت ضبط شده و یا هر نحوی که در دسکتاپ در حال ارائه باشد) برای دیگر کاربران عضو در یک گروه و یا کانال وجود دارد.

گفتنی است؛ با استفاده از نرم افزار OBS ، اطلاعات و لینک تولید شده در شاد، کاربر می‌تواند استریم خود را ارسال کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

You may also like