در این ویدئوی آموزشی با روش های افزایش امنیت در برنامه شاد و مقابله با ترفندهای هک، نفوذ و کلاهبرداری بر بستر شبکه آموزشی دانش آموزان آشنا شده و یاد می گیرید که چگونه در شاد هک نشوید.

دنیای دیجیتال ما هر روزه ناامن‌تر از گذشته می‌شود. اخبار متعددی از هک شدن گوشی افراد مشهور، فاش شدن اطلاعات کاربران شبکه‌های مجازی، حتی نفوذ و رخته به سیستم‌های امنیتی کشور‌ها بزرگ منتشر می‌شود. این خبرها نگرانی کاربران از حفظ حریم شخصی خودشان را افزایش می‌دهد. اطلاعات خصوصی هر کاربری در معرض هک شدن قرار دارد و این موضوع تنها مختص به هنرمندان، افراد مشهور و اصطلاحا سلبریتی‌ها نیست. بر اساس آمار‌ها مردم عادی بیش از دیگر اشخاص طعمه این گونه حمله‌های سایبری هستند.

نوع گوشی، سیستم عامل و یا برنامه‌های محافظ هر کاربر تا حدودی می‌تواند درصد هک شدن گوشی را افزایش یا کاهش دهد. اما حتی ایمن‌ترین سیستم‌عامل‌ها در جهان در معرض هک شدن قرار دارند.

چگونه در شاد هک نشویم؟ آموزش افزایش امنیت شاد و مقابله با ترفندهای کلاهبرداری و نفوذ
چگونه در شاد هک نشویم؟ آموزش افزایش امنیت شاد و مقابله با ترفندهای کلاهبرداری و نفوذ

چه اطلاعاتی در گوشی موبایل برای هکرها مهم است؟

از این رو کاربران نگرانی‌های فراوانی برای دسترسی دیگران به اطلاعات شخصی خود دارند. تلفن هوشمند محل نگه داری بسیاری از اطلاعات خصوصی کاربران است که نیاز به محافظت دارد. تلفن هوشمند هر شخصی حاوی یک سری اطلاعات ارزشمند شخصی مانند شماره حساب، موجود بانکی، تعداد حساب‌های درگردش و مواردی از این دست است. این اطلاعات برای هکر‌ها ارزشمند محسوب می‌شود. اما رسیدن به این اطلاعات راهکار‌هایی دارد. دو روش اصلی برای دستیابی به اطلاعات گوشی هر فرد شامل دزدی تلفن هوشمند و استفاده از بدافزار‌ها می‌شود. [منبع]

از جمله اطلاعات مهمی که باید از آن ها محافظت کنیم، داده هایی است که در انواع برنامه های پیام رسان نظیر شاد تبادل شده و ذخیره می شود.

در واقع علاوه بر روش های پیش گفته برای دستیابی غیرمجاز به اطلاعات گوشی، روش سومی هم وجود دارد. در این روش، هکرها نه با سرقت گوشی یا برنامه های بدافزار و ویروسی، از طریق مهندسی اجتماعی وارد می شوند. آن ها با سوء استفاده از ناآگاهی یا احساسات کاربران اقدام به هک و نفوذ به گوشی موبایل هوشمند و سیستم عامل آن، یا حداقل سرقت بخشی از اطلاعات موجود در آن می کنند.

فیلم آموزشی افزایش امنیت در شبکه شاد و شناخت ترفندهای کلاهبرداری و نفوذ و روش های مقابله با هک شدن برنامه شاد

با شروع سال تحصیلی جدید و عضویت اکثر قریب به اتفاق دانش آموزان و معلمان در شبکه شاد، متأسفانه سر و کله انواع کلاهبرداران و هکرها در این پیام رسان هم پیدا شد. هدف این افراد سوء استفاده از کم اطلاعی کاربران و فریب آن ها است. در واقع این کلاهبرداران با استفاده از روش های مهندسی اجتماعی قبلاً نیز بر بستر پیام رسان های خارجی و داخلی دیگر به کار برده و بعضاً موفق به فریب کاربران و هک حساب کاربریشان و حتی حساب های بانکیشان شده بودند. آن ها این بار می خواهند این ترفندها را در برنامه شاد اجرا و آزمایش کنند.

بنابراین لازم است تا کلیه کاربران شبکه شاد، اعم از مدیران، معلمان و دانش آموزان با هشیاری و رعایت نکات امنیتی مراقب ترفندهای کلاهبرداری و هک و نفوذ باشند.

در این ویدئوی آموزشی که توسط آقای روح اله شیخ ساخته شده است، مطالب زیر به طور عملی آموزش داده شده است:

  • بررسی نحوه تنظیمات حریم خصوصی در برنامه شاد
  • نحوه فعال کردن تأیید دو مرحله ای در شاد
  • پنهان کردن شماره تلفن همراه از دیگران
  • مشاهده کسانی که به اکانت (حساب کاربری) شما دسترسی دارند و چگونگی غیرفعال کردن آن ها
  • تعیین رمز عبور برای برنامه شاد
  • شناخت ترفندهای کلاهبرداری و نفوذ (هک) از طریق پیام رسان شاد (به همراه مثال های واقعی)
  • کارهایی که در مواجهه با هکر (یا کسی قصد هک ما را در شاد دارد) باید انجام داد
  • چگونگی گزارش تخلف در شاد
  • چگونگی گزارش تخلف به پلیس فتا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

You may also like