صفحه اصلی (بخش سرویس ها) نسخه جدید شاد ۱۴۰۰-۱۴۰۱

در این مطلب 2 روش دانلود و نصب برنامه شاد ۱۴۰۰ (نسخه 2.9.7 ویژه سال تحصیلی جدید) چه به صورت بروزرسانی و چه نصب برای اولین بار آموزش داده شده است.

1 – نصب برنامه شاد ۱۴۰۰ برای اولین بار روی گوشی موبایل (مخصوص کلاس اولی ها)

این روش برای افرادی مناسب است که برای اولین بار قصد نصب برنامه شاد را روی گوشی موبایل خود دارند؛ مثل دانش آموزان کلاس اولی و یا نوآموزان پیش دبستانی که از امسال به مدرسه می روند. همچنین افرادی که قبلاً نرم افزار شاد را روی گوشی خود داشتند اما آن را پاک کرده اند باید از این روش استفاده کنند.

بهترین راه برای دانلود برنامه شاد ۱۴۰۰ (دانلود جدیدترین نسخه شاد) مراجعه به سایت رسمی شبکه شاد به نشانی shad.ir است. در این وبسایت دو لینک وجود دارد؛ یک لینک برای دانلود نسخه اندروید برنامه شاد و لینک دیگر برای ورود به نسخه تحت وب پیام رسان شاد.

دانلود و نصب برنامه شاد ۱۴۰۰ از سایت shad.ir
دانلود و نصب برنامه شاد ۱۴۰۰ از سایت shad.ir

برای ورود به سایت shad.ir و دانلود و نصب برنامه شاد ۱۴۰۰ کلیک کنید.

پس از باز کردن لینک دانلود نسخه اندروید برنامه شاد و اتمام دانلود نسخه جدید برنامه شاد، باید فایل دانلود شده را باز کنید تا عملیات نصب برنامه شاد ۱۴۰۰ شروع شود.

بعد از اتمام نصب نسخه جدید شاد 1400 روی گوشی، برنامه شاد را اجرا کنید.

برنامه شاد جدید 1400
برنامه شاد جدید 1400

در صورتی که برای اولین بار شاد را اجرا می کنید باید شماره تلفن همراه خود را وارد کنید تا کد تأیید به گوشی موبایل شما از طریق پیامک ارسال شود.

صفحه ورود به برنامه شاد جدید 1400
صفحه ورود به برنامه شاد جدید 1400

پس از تأیید شماره موبایل، وارد برنامه شاد می شوید که از 4 بخش اصلی سرویس ها، پیام رسان، شادینو و تنظیمات تشکیل شده است.

صفحه اصلی (بخش سرویس ها) نسخه جدید شاد ۱۴۰۰-۱۴۰۱
صفحه اصلی (بخش سرویس ها) نسخه جدید شاد ۱۴۰۰-۱۴۰۱

دانش آموزان، معلمان و مدیران مدارس برای اینکه بتوانند به عضویت گروه های درسی و کانال های مرتبط با مدرسه خود درآمده و به طور کامل از امکانات برنامه شاد استفاده کنند باید احراز هویت کنند. برای انجام احراز هویت باید گزینه مدرسه من را انتخاب کنید.

گزینه افزودن کاربر را انتخاب کنید.

در ادامه یکی از نقش های دانش آموز، معلم یا مدیر را انتخاب کنید و مراحل احراز هویت در شاد را تکمیل کنید. برای آشنایی با نحوه احراز هویت در برنامه شاد مطالب زیر را می توانید مطالعه کنید:

لازم به ذکر است روش احراز هویت در برنامه شاد جدید 1400 مشابه نسخه های پیشین این برنامه است و تنها تفاوت آن در منبع اطلاعات مورد رجوع آن بوده که از سال تحصیلی جدید (1400-1401) اطلاعات ثبت شده در سامانه سیدا است.

2 – بروزرسانی برنامه شاد و نصب نسخه جدید شاد 1400

در صورتی که از قبل برنامه شاد را روی گوشی خود نصب و از آن استفاده می کردید و هنوز نسخه جدید شاد ۱۴۰۰-۱۴۰۱ را نصب نکرده اید به 2 روش می توانید اقدام به بروزرسانی برنامه شاد از نسخه قبلی به نسخه جدید کنید.

روش اول بروزرسانی برنامه شاد به نسخه جدید 1400

بروزرسانی به نسخه جدید شاد ۱۴۰۰ ۱۴۰۱
بروزرسانی به نسخه جدید شاد ۱۴۰۰ ۱۴۰۱

اگر هنوز از نسخه های قبلی شاد استفاده می کنید در روزهای اخیر در زمان اجرای برنامه با اعلانی مبنی بر به روزرسانی به نسخه جدید یعنی نسخه ویژه سال تحصیلی 1400-1401 مواجه می شوید. اگر دکمه به روزر سانی را انتخاب کنید دانلود نسخه جدید برنامه شاد شروع می شود. البته توجه داشته باشید باید در زمان دانلود اتصال گوشی موبایل به شبکه اینترنت برقرار باشد.

روش دوم بروزرسانی و دانلود برنامه شاد ۱۴۰۰

می توانید به طور مستقیم به سایت shad.ir مراجعه کنید (کلیک کنید) و همان طور که در بخش اول این آموزش و ابتدای مطلب بیان شد از این سایت اقدام به دانلود نسخه اندروید کنید.

در هر صورت و از هر کدام از 2 روش فوق که برای دانلود بسته نصبی برنامه شاد جدید 1400 استفاده می کنید، بعد از اتمام دانلود برنامه شاد ۱۴۰۰ و باز کردن فایل نصاب apk که دانلود شده، عملیات نصب برنامه شاد جدید 1400 شروع می شود. پس از اتمام عملیات نصب نسخه جدید شاد 1400 می توانید برنامه را اجرا کنید و از امکانات نسخه جدید استفاده کنید.

لازم به ذکر است بعد از بروزرسانی به نسخه جدید شاد معمولاً نیاز به ورود مجدد شماره موبایل و دریافت کد تأیید نیست.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

You may also like