دستورالعمل نحوه مشارکت بخش خصوصی در شبکه آموزش دانش آموز (شاد)

وزارت آموزش و پرورش در راستای بهره گیری از مشارکت بخش خصوصی در تقویت افزوده های شبکه آموزش دانش آموز، دستورالعمل نحوه مشارکت در سامانه شاد را ابلاغ کرد.

دستورالعمل نحوه مشارکت بخش خصوصی در شبکه آموزش دانش آموز (شاد)
دستورالعمل نحوه مشارکت بخش خصوصی در شبکه آموزش دانش آموز (شاد)

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، در راستای ارتقاء جایگاه نظام تعلیم و تربیت کشور و اهمیت استفاده از استعدادها و فرصت‌ها جهت ارتقاء قابلیت‌های نرم افزاری شبکه آموزش دانش آموز (شاد) و همچنین غنی سازی محتوای آموزشی، پرورشی و پژوهشی موجود در این شبکه از سوی وزارت آموزش و پرورش؛ دستور العمل نحوه مشارکت بخش خصوصی در شبکه آموزش دانش آموز(شاد) به ادارات کل استان ابلاغ شد.

بر اساس این گزارش، مشارکت کنندگان شامل کلیه شرکت‌ها، مدارس و مراکز غیردولتی، اشخاص حقیقی و حقوقی، دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش بنیان می‌باشند که بر اساس قوانین و مقررات و دستورالعمل مذکور ظرفیت همکاری با شبکه شاد را دارند.

براین اساس، همگانی و رایگان بودن استفاده از خدمات شبکه شاد برای تمام دانش آموزان، به کارگیری هرگونه نرم افزار برای آموزش و پرورش رسمی در فضای مجازی صرفا در صورت اتصال به شبکه شاد، عدم حق اجبار مدارس دولتی به استفاده و یا دریافت وجه از خانواده‌ها جهت استفاده از خدمات افزوده دانش آموزان در شبکه شاد، جزو مقررات عمومی این دستور العمل می‌باشد.

همچنین بنابر دستورالعمل ارسالی، سامانه‌های آموزش مجازی تمامی مدارس غیردولتی و مدارس خاص باید در قالب PWA (Progressive Web App) و مطابق پروتکل فنی به شبکه شاد اتصال یابند.

شما می توانید برای مطالعه هر یک از صفحات دستورالعمل نحوه مشارکت بخش خصوصی در شبکه شاد ، روی تصاویر هر صفحه که در زیر قرار گرفته کلیک کنید و در صورت نیاز از امکان بزرگنمایی استفاده کنید.

همچنین برای مطالعه آنلاین فایل PDF یا دانلود و خواندن آفلاین آن، به انتهای مطلب بروید.

پلتفرم PWA یا وب اپلیکیشن پیشرو چیست؟

وب اپلیکیشن پیشرو که نام اصلی اش Progressive Web Apps می باشد، در اصل خدمات نرم افزاری مبتنی بر پلتفرم وب است. به شکل دیگر می توان گفت پیش از این بسیاری از نیاز های روزمره ی کاربران به واسطه ی نصب اپلیکیشن های سنگین در موبایل و کامپیوتر برطرف می شد و امروز به سادگی با ورود به یک وب سایت می توانید همان سرویس نرم افزاری را بدون نیاز به دانلود فایل های لازم برای اجرا و نصب با همان کیفیت مورد استفاده قرار دهید.

شاید پیش از این وب سایت ها را برای انجام کار های روزمره مانند تایپ یک مقاله، طراحی گرافیکی، بازی کردن و حتی تدوین فیلم مناسب نمی دانستید اما PWA در اصل یک وب سایت است که در آن یک اپلیکیشن کامل بارگزاری شده است و شما از طریق آدرس اینترنتی به آن دسترسی دارید.

برنامهٔ وب پیشرو ( PWA ) برنامهٔ کاربردی وب که مانند صفحات وب یا وب سایت ها بارگذاری می شود اما می تواند از قابلیت های کاربر مانند کار آفلاین ، آگاه سازی و دسترسی به سخت افزار دستگاه به طور سنتی برای برنامه های بومی استفاده کند. PWA ها انعطاف پذیری وب را با تجربه یک برنامه بومی ترکیب می کنند.

ویژگی ها و مزایای Progressive Web Apps

  • قابلیت به کارگیری در هر پلتفرم و سیستم عامل
  • سرعت اجرای بالا
  • عدم نیاز به دانلود و نصب
  • میزبانی همیشگی از کاربر
  • قابلیت اجرای آفلاین
  • رابط کاربری استاندارد
  • ایمن بودن
  • امکان ورود و خروج سریعتر به لینک های داخلی وبسایت ها
  • امکان جستجو پذیری در موتور های جستجو
  • بوکمارک شدن و اشتراک گذاری ساده ی وب اپلیکیشن پیشرو با لینک

[لینک منبع]

مطالعه آنلاین و دانلود فایل PDF دستورالعمل نحوه مشارکت بخش خصوصی در شبکه آموزش دانش آموز (شاد)

دستورالعمل

دانلود فایل PDF دستورالعمل نحوه مشارکت در سامانه شاد 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

You may also like