حذف نام همراه اول از متن معرفی اپلیکیشن شاد

در روزهای اخیر خبرهای تأییدنشده ای به صورت شایعه و دهان به دهان مبنی بر کناره گیری شرکت همراه اول از پشتیبانی شاد (شبکه آموزشی دانش آموز) شنیده می شود.

شاید بتوان تغییر کوچکی که اخیراً و با گذشت یکی دو روز از بازگشایی رسمی مدارس و آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۰_۱۴۰۱ در سایت رسمی شاد صورت گرفته را به عنوان یکی از مؤیدات این خبر در نظر گرفت.

متن کوتاهی که در وبسایت رسمی اپلیکیشن شاد به نشانی shad.ir به معرفی این پیام رسان پرداخته، اخیراً به صورت زیر تغییر پیدا کرده و نام همراه اول از آن حذف شده است:

شاد بزرگ ترین اپلیکیشن تعاملی کشور است که پیاده سازی شده است؛ درحال حاضر با گذشت مدت زمان کوتاه از شروع این پروژه ملی، بیش از ۱۸ میلیون کاربر در این زیست بوم دیجیتال فعال هستند.

حذف نام همراه اول از متن معرفی اپلیکیشن شاد
حذف نام همراه اول از متن معرفی اپلیکیشن شاد در سایت shad.ir (تاریخ بازبینی: 5 مهر 1400)

 

پیش از این و تا ابتدای سال تحصیلی 1400-1401 متن زیر در وبسایت اپلیکیشن شاد قرار داشت که صراحتاً از پیاده سازی اپلیکیشن شاد توسط تیم فنی همراه اول (در واقع شرکت توسکا از شرکت های زیرمجموعه شرکت ارتباطات سیار ایران) خبر می داد:

شاد بزرگ ترین اپلیکیشن تعاملی کشور است که توسط تیم فنی همراه اول برای وزارت آموزش و پرورش پیاده سازی شده است؛ درحال حاضر با گذشت پنج ماه از شروع این پروژه ملی، بیش از ۱۴ میلیون کاربر در این زیست بوم دیجیتال فعال هستند.

متن اولیه معرفی اپلیکیشن شاد
متن اولیه معرفی اپلیکیشن شاد در سایت shad.ir (تاریخ بازبینی: 2 مهر 1400)

علیرغم اینکه نسخه جدید برنامه شاد ۱۴۰۰ در 30 شهریورماه منتشر شده و تغییرات محسوسی نیز از نظر برخی امکانات و ظاهر اپلیکیشن پیدا کرده، هنوز معلوم نیست در عمل و از نظر شاخص های کیفی و کمی شاهد چه تفاوت هایی خواهیم بود.

از طرفی با توجه به عملیاتی شدن پروژه یکپارچه سازی سامانه های وزارت آموزش و پرورش و راه اندازی سامانه هایی مانند سیدا (سامانه یکپارچه دانش آموزی) و تغذیه اطلاعات اولیه کاربران و کلاس ها از داده های ثبت شده در این سیستم باید منتظر بود که مدارس با تغییرات جدید چگونه کنار خواهند آمد.

لازم به ذکر است تغذیه اطلاعات کاربران و کلاس های مدارس در سال تحصیلی گذشته از طریق سامانه سناد انجام می شد و حتی با بلوغ نسبی سناد چندان بدون اشکال هم نبود و دردسرهایی را برای بسیاری از مدیران و معلمان مدارس و همچنین دانش آموزان در خصوص استفاده از امکانات برنامه شاد ایجاد کرده بود.

سرعت شبکه شاد از ابتدای مهرماه سال ۱۴۰۰  و پیش از بازگشایی رسمی مدارس به صورت محسوسی کاهش نسبی پیدا کرد که البته با توجه به تلاش کاربران برای بروزرسانی اپلیکیشن شاد به نسخه جدید تا حدی طبیعی به نظر می رسد و نمی توان آن را الزاماً به معنای قطع همکاری کامل همراه اول از پشتیبانی شاد تلقی کرد.

علت کناره گیری همراه اول از پشتیبانی شاد چیست؟

برخی از شنیده ها، تعدد اخبار و تصمیمات مختلف در خصوص نحوه بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید را دلیل بلاتکلیفی همراه اول در خصوص ادامه پیشتیبانی از شبکه شاد می دانند.

در ابتدای سال 1399 و با گذشت مدت زمان کمی از تعطیلی مدارس متعاقب شیوع بیماری کرونا در ایران، شبکه شاد پس از فراز و فرودهای بسیاری که پیش از آن داشت به عنوان پلتفرم اختصاصی آموزش و پرورش و تحت مالکیت و مدیریت این وزارتخانه راه اندازی شد.

در اطلاعیه مربوط به راه اندازی شاد آمده بود:

پایداری این شبکه و پشتیبانی رایگان از آن در راستای مسئولیت اجتماعی اپراتور اول بمدت ۱۵ سال توسط این اپراتور تضمین شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

You may also like